Online Restoran Danışmanlığı Nedir?

Pandeminin hayatımıza girip pek çok şeyi değiştirmesiyle aslında hepimiz online kanallarda daha çok vakit geçirmeye ve işlerimizi online kanallardan çözmeye başladık. Pandemi öncesinde çoğumuza karmaşık, zahmetli ve işlevsiz görünen online süreçlere hepimiz adapte olduk. ‘Her şey olur da, Online Restoran Danışmanlığı da neymiş?’ Dediğinizi duyar gibiyiz. İşte ‘ Online Restoran Danışmanlığı nedir?’ , ‘Online Restoran Danışmanlığı ne gibi avantajlar sağlar?’ , ‘Online Restoran Danışmanlığı nasıl yürütülür?’ Sorularının cevabı!


Günümüzde artık her şeyin çevrimiçi platformlarda bir karşılığı var. Günlük hayatımızda ya da işlerimizde kullandığımız ya da karşımıza çıkan her şeyin bir muadili çevrimiçi kanallarda da mevcut. Üstelik, online dünya çok daha pratik, güvenli ve isabetli! 

Online Restoran Danışmanlığı kavramını ilk düşündüğümüzde ‘neden olmasın?’ dedik ve çalışmalara başladık. Şimdi, Second ayrıcalığıyla sunduğumuz yepyeni bir deneyimle karşınızdayız! 

Fakat yeni iş modelimizi daha fazla açmadan önce, neden online danışmanlık modeli geliştirdiğimiz konusuna biraz eğilelim.

Dünya Değişiyor!

21. Yüzyıl çok büyük teknolojik yeniliklerle hayatımıza girdi. Özellikle son 10 yılda hayatımıza giren teknolojik buluşlar, artık tüm yaşantımızı kökünden etkiliyor. Artık hepimiz, tüm dünyayla entegre olan üst-canlılarız!

Peki bu ne demek? Küçük bir örnekle açıklayalım. Önceden alışveriş yaparken dükkanların el ilanlarına, afişlerine ve geleneksel medyadaki reklamlarına bakardık. Çünkü o günün dünyasında pazarlama ve marka iletişimi bu kanallarla sınırlıydı. Sonra satın almak istediğimiz ürünleri bizzat mağazaya giderek alırdık. Çünkü satış noktaları yalnızca bu tür fiziksel adreslerde bulunabiliyordu. Ürünlerle ilgili yaşadığımız sıkıntıları ya da vermek istediğimiz geri bildirimleriyse (varsa) mağazanın ilgili birimlerine giderek iletebiliyorduk. Ne kadar yorucu değil mi? 

Sonra hayatımıza internet girdi. Bazı şeyleri hayal edebilmeye ve gerçekleştirebilmeye başladık. E-Ticaret hız kazandı, hayatımıza yepyeni pazarlama metotları girdi. Bir anda e-mail kutularımız markaların iletileriyle doldu. Cep telefonumuza cevaplamamız gerekmeyen binlerce sms geldi. Artık istediğimiz ürünü beyaz bir sayfadan birkaç tıklamayla satın alabiliyorduk. Ürünle ilgili geri bildirim ya da şikayetlerimizi markaların çağrı merkezlerini arayarak iletebiliyorduk. Bu konfora sahip olmak mükemmel bir histi. 

Faka artık bu modelin de devri geçti ve hayatımızda tamamen birbiriyle entegre olabilen, birbiriyle ‘konuşabilen’ , kullanıcı verilerini izleyip analiz ederek bize harika iç görüler sağlayabilen bulut tabanlı yazılımlar girdi. Bu yazılımlar sayesinde herhangi bir ürünü istediğimiz an inceleyebiliyor, ilgili yorumlara göz atabiliyor, ürünü muadilleriyle kıyaslayabiliyor, satın alabiliyor ve geri bildirimlerimizi anında aynı platformdan yapabiliyoruz! Ayrıca bıraktığımız dijital izler sayesinde bu yazılımlar bizim beğenilerimizi ve eğilimlerimizi tahmin ederek tamamen bize özel, kişiselleştirilmiş tanıtım ve öneriler sunarak karar vermemizi kolaylaştırıyorlar. Yani artık pek de bir şey yapmak zorunda değiliz!

İşte böylesi bir dünyada, verilere göre pek çoğumuz işlerimizi ‘yalnızca mobil cihazlardan’ çözebiliyor ya da çözmek istiyoruz. Alacağımız danışmanlık hizmetlerini bile!

İşte bu yüzden biz de Second olarak, Restoran Danışmanlığına yepyeni bir soluk getirdik ve ‘ Online Restoran Danışmanlığı ‘ modelini ortaya çıkararak ‘yeni nesil restoran danışmanlığı’ iddiamızı kanıtladık!

Peki ‘ Online Restoran Danışmanlığı ‘ modeliyle ne gibi şeylerden yararlanacaksınız?

Online Restoran Danışmanlığı modeli, Second olarak sunduğumuz tüm hizmetleri online kanallardan sunmaya yönelik geliştirdiğimiz bir yöntem. Menünüzle alakalı aklınızda soru işaretleri mi var? İş gücü optimizasyonu mu yapmak istiyorsunuz? Tedarik zincirinizde problemler mi tespit ettiniz? Tüm bu sorunlarınıza tamamen uzaktan analizler ve çözümler getirerek işinizi büyütmenize destek oluyoruz. Hatta ve hatta, Restoran Açılış Projelerinde dahi uzaktan hizmet vererek iddiamızı büyütüyoruz! Bu sayede Second ayrıcalığıyla daha hızlı, daha güvenli ve daha uygun ücretlerle hizmetlerimizden yararlanabiliyorsunuz. 

Nasıl işliyor?

Öncelikle sizi anlamak için oluşturduğumuz bazı formları doldurarak hizmet taleplerinizi bize iletiyorsunuz. İncelediğimiz hizmet talepleri sonrası sizlerle online kanallar aracılığıyla toplantı organize ediyor ve sorun ya da taleplerinizi tam olarak anlıyoruz. Böylece randevulaşmaya oranla çok daha hızlı bir şekilde dosyanız oluşturulabiliyor. Sonrasında talep ve sorunlarınızla alakalı bir tespit raporu düzenliyor ve sunacağımız teklif formuyla birlikte size iletiyoruz.

Bu aşamadan sonra sırasıyla talep ya da sorunlarınızla ilgili detaylı sektör verilerini size ulaştırıyor, yine bu verileri kullanarak sorunlarınıza ‘size özel’ çözümler geliştiriyor ve onayınıza sunuyoruz. Onaylanan çözümlerin süreçleştirmelerini ve tüm süreçlerin hangi kanallarla yürütüleceğini içeren detaylı dosya ve dokümanlarımızı, süreçler boyunca kimlerle ve ne için irtibat kuracağınızı içeren bir iletişim rehberi eşliğinde tarafınıza sunuyoruz.

Size yalnızca hazırlanan basitleştirilmiş adımları takip etmek kalıyor. Böylece tüm sorunlarınızı oturduğunuz yerden daha hızlı, daha güvenli ve çok daha uygun fiyatlar ödeyerek çözebiliyorsunuz. Üstelik süreçler tamamen nesnel verilere göre dizayn edildiğinden daha isabetli sonuçlar elde etmeniz işten bile değil. Ve unutmayın, tüm süreçler sizin kontrolünüzde! Bu yüzden bu modele biz, Self Servis danışmanlık hizmeti de diyoruz. 🙂


Hizmetlerimizden Yararlanın!

Online Restoran Danışmanlığı ‘ndan yararlanmak için hemen merhaba@restorandanismanlik.com adresinden ya da sayfanın sağ alt kısmında gördüğünüz WhatsApp ikonuna tıklayarak bizimle iletişime geçin! Second’un ayrıcalıklarla dolu benzersiz hizmetlerinin keyfini çıkarın! 

Yeni Nesil Restoran Danışmanlığı

Her Restoran Bizim Evimizdir!


Bizi Takip Edin!

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: