Restoran ve Kafeler Açılıyor mu?

Restoran ve kafelerle alakalı karar nihayet açıklandı. Kabine toplantısından sonra açıklamalar yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan ne dedi? Restoran ve kafeler açılıyor mu? Nasıl ve hangi şartlarda hizmet verecekler? 


Biraz önce (1 Mart 2021/ 20.30) açıklama yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın gündeminde Koronavirüs kısıtlamaları vardı. Kısıtlamaların geleceğiyle ilgili açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, yiyecek&içecek işletmeleriyle ilgili alınan kararları da açıkladı. İşte yiyecek&içecek işletmelerini ilgilendiren kararlar. Restoran ve kafeler açılıyor mu;

İller risk grubuna göre sınıflandırılacak!

Türkiye genelinde, illerin koronavirüs tablosundan çıkan risk durumuna göre sınıflandıracağını belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, kısıtlamaların bu verilere göre kademeli olarak gevşetileceğini ve bazılarında kaldırılacağını açıkladı. Haftalık olarak güncellenecek olan risk tablosundan çıkan duruma göre iki haftada bir kısıtlamalarla alakalı yeni kararlar alınacak. Buna göre düşük riskli iller mavi, orta riskli iller sarı, yüksek riskli iller turuncu ve çok yüksek riskli iller kırmızı renkle temsil edilecek. 

Düşük riskli illerde kısıtlamalar kaldırılacak!

Mavi renkle gösterilen düşük riskli illerde hafta sonu sokağa çıkma kısıtlamaları dahil pek çok önlem gevşetilecek. Kırmızı ile belirtilen çok yüksek riskli iller ve mavi renkle gösterilen düşük riskli iller hariç Hafta sonu yasakları Pazar günü devam edecek. Türkiye genelinde her gün 21.00-05.00 arasında uygulanan sokağa çıkma yasaklarıysa uygulanmaya devam edilecek! 

Restoranlara Saat ve Kapasite Sınırlaması!

Restoran, kafe, kıraathane, pastane, çay ocağı gibi yiyecek&içecek işletmelerineyse müjdeli haber geldi. Risk haritasına göre çok yüksek riskli iller hariç diğer tüm illerde 07.00 ile 19.00 saatleri arasında yiyecek&içecek işletmeleri hizmet verebilecek. Bununla birlikte, bu işletmeler ancak %50 kapasiteyle hizmet verebilecekler.

Koronavirüs salgınının durumuna göre iki haftada bir kısıtlamaların durumu tekrar değerlendirilerek yürürlüğe sokulacak. 

Net ve detaylı bilgiler için yazılı açıklama bekleniyor.


Danışmanlık Hizmetlerimizden Faydalanın!

Yeni döneme özel sunduğumuz danışmanlık hizmetlerimizen faydalanmak için merhaba@restorandanismanlik.com adresine mail atabilirsiniz!

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: