Turizm Sektörünün Yenilikçi Markası : Second !

Turizm sektörünün yenilikçi markası Second olarak yolumuza hız kesmeden devam ediyoruz!


Değerli okur ve takipçilerim,

Kasım 2019’da kurulmamızdan beri geçen kısa sürede turizm sektörünün yenilikçi markası Second olarak devamlı büyümeye, hizmetlerimizi geliştirmeye ve genişletmeye, inandığımız ve savunduğumuz değerler doğrultusunda yeni projeler geliştirmeye, yeni ilişkiler kurmaya ve yeni yaklaşımlar geliştirmeye çalıştık. Sıfırdan, Türkiye’de yapılmayan ve alışılmamış bir işi kurmak tahmin edeceğiniz üzere zor oldu. Adımlarını izleyebileceğimiz, örnek alabileceğimiz bir kişi, kurum ya da iş modeli yoktu. Fakat turizm için beslediğimiz derin tutku ve bitmeyen arayışımızla markamızın değerlerini inşa etmeyi, sunduğumuz hizmeti öznel ve profesyonel hale getirmeyi, birlikte çalıştığımız partnerlerimiz ve kendimiz adına değer yaratmayı henüz yolun başında da olsak, biraz da olsa başardığımıza inanıyorum.

Bu anlamda uluslararası çapta benzer işleri yapan, benzer hizmetleri veren kurumlarla temasa geçerek yol haritamızı çıkarmakla başladık. Aldığımız tavsiye ve önerileri, turizm geçmişimizden gelen tecrübe ve yaptığımız pazar araştırmalarıyla derinleştirdik ve markamızın temsil ettiği ve edeceği değerleri yaratmada kullandık. Referans aldığımız uluslararası servis standartlarını coğrafyamızın kültürel değerleri ve bu bağlamda elde edilen verilere göre yeniden şekillendirerek kendi ölçüm aracımızı geliştirdik. Bir yandan iş modelimizi oluştururken bir yandan da pazarlama kanallarını açık tutarak sektörde yer edinmek ve onunla iyi ilişkiler kurabilmek için didindik.

İşe stratejik partnerlikler kurmakla başladık. Sektörümüzde yayın yapan önemli yayın mecralarından Turizm Aktüel Dergisi ile kurduğumuz partnerlikle kendimizi sektöre duyurma fırsatı bulduk. Bunu ulaştığımız dernekler ve kuruluşlar izledi. Daha sonra İstanbul Büyükşehir Belediyesi Turizm Müdürlüğü ile birlikte hayata geçirmek için bir proje geliştirdik ve kendilerine sunduk. Olumlu geçen ilk toplantının ardından proje görüşmelerimiz devam etmekte. Öte yandan eğitim süreçlerinin tasarlanması ve yönetilmesi için İbis Otel Bomonti eski genel müdürü, eğitimci/yazar sayın Orkun Avkan ile temas kurarak ilişki ağımızı genişlettik. Bu noktada ‘101 Misafir Memnuniyet Yolu’ kitabının yazarı olan sayın Orkun Avkan, tam da yapmakta olduğumuz işi bizden bağımsız temsil ve tavsiye eden bir sektör profesyoneli olarak biçilmiş kaftandı. Daha sonra geliştirdiğimiz sistemi test etmek adına ön değerlendirmeler yapmaya başladık ve zaten yapmakta olduğumuz görüşmelere hız verdik. Bugün her hafta 175 işletmeye ulaşan bir şirketiz. 

Bütün bunları anlattım çünkü 2 gün sonra, 18 aralık Cumartesi günü kuruluşumuzun ikinci ayı. Ve ikinci ayımızda, henüz bu hafta kurduğumuz taze bir partnerlik haberini de size vermekten heyecan duyuyorum. Sektörün lider haber sitesi Turizm Günlüğü ile kurduğumuz partnerlikle her iki haftada bir bize ayrılan köşeden sizlere sesleneceğim. 

2 aydır yürüttüğümüz çalışmalarda bizlere destek olan tüm dostlarımıza, partnerlerimize teşekkürü bir borç bilirim. Partnerlerimiz ve değerli ekibimizle ‘hız kesmeden devam’ diyor nice ayları ve yılları başarılarla geçirmek için can atıyoruz!

Sağlıcakla kalın!

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: