Yeni Yıla Hazır Olmalı!

Önümüzdeki hafta 2020 yılına girecek olmanın heyecanı her yanı sardı. Evlerden restoranlara her yerde hazırlıklar sürüyor, sokakların ve elbette restoranların oldukça hareketli olacağı bir yılbaşı daha geçireceğiz! 

Önce akşam yemeği için restoranlar dolacak, gece ilerledikçe misafirler kendilerine uygun eğence mekanlarına akın edecek, eğlencenin dibine vurulacak. Bu elbette işletmeler için oldukça yorucu bir gece olacağı anlamına da geliyor. Fakat yorucu olduğu kadar eğlenceli ve karlı olduğu gerçeğini de göz ardı etmeyelim.

Geçen yıl 3 milyar liralık bir ekonomi yaratan yılbaşı beklentilere göre bu yıl da o rakamın altında kalmayacak, üstüne çıkacak. Bu günün özellikle yiyecek-içecek ve eğlence işletmeleri için ciddi bir harcama ve misafir potansiyeli olduğu apaçık. Bu noktada, yılbaşındaki yoğun operasyona rağmen en iyi hizmeti sunmak servis personellerinin boynunun borcudur.

Değerli çalışma arkadaşlarım, yılbaşında eğlenmeye ve özel bir gece geçirmeye gelen misafirlerinize elinizden gelenin en iyisini sunmak ve konfor alanı yaratmak işi size düşüyor. Unutmayın ki o gece, servis verdiğiniz misafirlerinizle birlikte yılbaşını kutlayacak, yorulacak fakat bambaşka bir hazzı yaşayacaksınız. Özellikle aşağıdaki hususlara dikkat etmenizi öneririm;

  • İşletmeye adım atar atmaz o günün ruhunu yakalayın ve misafirleriniz için o gecenin anlamını kavramış olun.
  • İşletmenize gelen misafirlerinizi her zamankinden daha yoğun bir içtenlikle karşılayın.
  • Onların isteklerini ve arzularını anlayın, dile getirdiklerini geciktirmeden yerine getirin. Eğer öngörebiliyorsanız onlar dilemeden küçük ama etkili jestlerde bulunarak konfor alanlarını sağlayın
  • Gecenin hengamesine kapılıp misafirlerinizi ihmal etmeyin. Yoğun günlerde elbette aksaklıklar olacaktır fakat bunu kontrol edilebilir seviyelerde tutmaya gayret gösterin. 
  • Misafirlerinizi belli aralıklarla kontrol etmeyi ve memnuniyetlerini sormayı ihmal etmeyin.
  • Yoğun alkol kullanan misafirlerinize karşı anlayışlı olun. Gece boyunca gayrı ihtiyarı bir takım sorunlarla karşılaşabilirsiniz. Sakinliğinizi ve içtenliğinizi koruyarak yaklaşımlarınıza yön verin.
  • Yorulacaksınız! Fakat misafirlerinize bu yorgunluğu asla hissettirmeyin. Unutmayın, misafirleriniz o gün eğlenmek ve özel bir gece geçirmek için sizi tercih edecekler!
  • İşletmeniz ve elbette sizin geceyi sağ salim atlatmanız için olası hesap karışıklıklarına karşı hazırlıklı ve uyanık olun!
  • Misafirleriniz yoğun alkollü olacaklarından ötürü hesap ödemeyi unutabilirler, kibar bir dille onlara yaklaşın.
  • Geceyi geçirdikten sonra misafirlerinizi uğurlayın ve memnuniyetlerinden emin olun!

Bu temel konulara dikkat ettiğiniz takdirde oldukça yoğun bir operasyon gerektiren Yılbaşı operasyonu sizin için daha kolay ve riskler daha kontrol edilebilir olacaktır. 

SECONDAudits ailesi adına yeni yılınızı kutluyor, esenlikler diliyorum.

İyi çalışmalar! 

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: